DRUGI PORAZ JASKE

24.09.2018. U 7. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad nogometaši Jaske doživjeli su drugi ovojesenski poraz

Na gostovanju u Bregani poraženi su od vrlo dobre domaće momčadi s 3:0 (1:0). Po riječima trenera Jastrebova Damira Katovčića njegovi igrači loše su otvorili utakmicu i odmah na početku primili zgoditak nakon udarca iz kornera. Potom su se Jaskanci trgnuli i krenuli u napad, ali ih je u 15. minuti grubo oštetio sudac Ivan Vuković iz Donjeg Laduča koji nije dosudio očigledni kazneni udarac u njihovu korist. Jastrebovi su do kraja prvog poluvremena pružili dobru igru, ali je nisu uspjeli pretvoriti u željeni pogodak. Početkom drugog dijela domaćini su poveli s 2:0, a loši sudac Vuković ustrajno je svirao u „fuj duru“ i svojim neshvaljivim odlukama sustavno živcirao Jaskance. Iznervirao je i trenera Katovčića, koji je iritantnom zviždaču prigovorio pa je udaljen s klupe. Šteta što ponekad nekompetentni ili indisponirani suci bace sjenu na prijateljsko ozračje koje uglavnom vlada na utakmicama amaterskih klubova čiji se igrači nogometom bave isključivo iz zadovoljstva i ljubavi. Petnaestak minuta prije kraja Bregana je svoju dobru igru okrunila i trećim golom te potvrdila svoju zasluženu pobjedu.
Jaskine boje u Bregani su branili: Danijel Budinšćak, Antonio Smičiklas (Marko Miljević), Karlo Novosel, Tomislav Nad (Matija Mravunac), Viktor Šimanović (David Luka Gornik), Ivan Borković, Luka Lukić, Josip Cuković, Luka Mravunac, Mislav Bradvić (kapetan) i Gabriel Koluder.
U 8. kolu Jastrebovi ponovno gostuju, kod uvijek solidne Save u Drenju (općina Brdovec), a dvoboj je zakazan za subotu, 29. rujna, s početkom u 16.30 sati.
U lokalnom, pisarovinsko-klinčaselskom derbiju 7. kola, Jamnica i Mladost su odigrale 0:0, a okićki Dinamo je u susretu dvije posljednjeplasirane momčadi u Kozlikovu nažalost poražen od Novaka (4:5).