Jamnica osvojila Kup Nogometnog središta Jastrebarsko

25.05.2017. Nogometaši Jamnice zasluženo su osvojili pokal Kupa NS Jastrebarsko pobijidivši u finalu Jasku s 3:1

Zeleni iz Pisarovine svladali su u finalnoj utakmici na Centrali domaću Jasku
rezultatom 3:1, uz dva pogotka u samoj završnici dvoboja, kada je već sve „mirisalo“ na rulet jedanaesteraca. Jaskanci su se vrlo dobro nosili protiv drugoplasirane momčadi iz višeg ranga, pokazavši da bi i oni mogli ravnopravno parirati većini momčadi iz višeg natjecateljskog ranga.

Domaća momčad povela je u 22. minuti pogotkom Jurinića, koji je iz slobodnog udarca uzdrmao i gredu. Gosti su imali inicijativu i većim dijelom posjed lopte ali domaći su odolijevali sve do početka drugog dijela kada poravnava Gusković. Nakon toga Jamnica radi veliki pritisak ali ne uspijeva doći do vodstva. I kada se činilo da će odluka o pobjedniku pasti nakon izvođenja jedanaesteraca, Vidak u 88. minuti postiže pogodak odluke. Jaskanci u zadnjim sekundama pokušavaju poravnati, a Jamnica iz kontre postiže i treći pogodak za veliko slavlje i konačnih 1:3. Svakako vrijedi istaknuti da su akteri odigrali vrlo fer i korektnu utakmicu, pred lijepo popunjenim tribinama Centrale.

Ispred Nogometnog središta Jastrebarsko pehare i medalje igračima uručili su Nedjeljko Kozlovac i Stjepan Jagodić.

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali. Gledatelja 250. Sudac: Vujčec (Klinča Sela) 6. Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Batušić (Cvetković). Delegat: Peršin (Beter).
STRIJELCI: 1:0 – Jurinić (22), 1:1 – Gusković (46), 1:2 – Vidak (88), 1:3 – Gusković (90).
JASKA: Budinšćak 7, Španić 6,5, Šimanović 6,5, Miljević 7, Majdandžić 6,5 (od 55. Štefić 6,5), L. Mravunac 6,5, Jurinić 7 (od 65. M. Mravunac 6,5), Bradvić 7, Novosel 7, Budna 7, Borković 7. TRENER: Damir Katovčić 6,5.

JAMNICA: Braje 7, Vidak 7,5, Grčević 7, Zelenika 7, Mihalić 7, Tuka 7, Peršin 7,5, Vračević 7,5, Skorin 7, Britvec 7 (od 90. Idžan -), Gusković 8. TRENER: Siniša Mioković 7.
IGRAČ UTAKMICE: Josip Gusković.