JASKA - NOVAKI 6:2

06.05.2018. Nakon "masakra" sudačkom zviždaljkom u Krašiću, Jastrebovi su vrlo brzo zaliječili "rane" i vratili se pobjedničkim navikama, uvjerljivo svladavši Novake u lijepoj utakmici s puno pogodaka

Da će biti baš tako moglo se vidjeti već u prvoj četvrtini dvoboja. Jaska je u ranoj fazi utakmice došla do dva pogotka prednosti, pogocima Nada i Bradvića, no u samo šest minuta, gosti se vraćaju u igru.

Najprije Rupčić s lakoćom prolazi kroz domaću obranu i smanjuje rezultat, a onda lošu intervenciju Divkovića koristi Barać i već je 2:2. Domaća momčad se početkom nastavka utakmice oporavila od šoka i već u prvoj akciji Novosel glavom vraća prednost Jaski. Potom na scenu stupa mladi Šerić koji ulaskom u igru odmah postiže pogodak za 4:2, a nedugo nakon toga sjajnom loptom gura Cukovića samog na vratara i utakmica je definitivno prelomljena.

Gosti su se potpuno raspali, a Jastrebovi postižu i šesti pogodak. Mladi debitant, šesnaestogodišnji biser iz Jaskine omladinske škole - Kristijan Kurpes, elegantno poput rutinera zaobilazi vratara Rebrovića i šalje loptu u mrežu za konačnih 6:2. Do kraja je Jaska mirno i bez ikakvih problema privela susret kraju. Ovaj trijumf tim je vrjedniji jer je ostvaren bez petorice prvotimaca, a prve prave seniorske ligaške minute su upisali Tin Borovec i Kristijan Kurpes, pokazavši da se na njih kao i na još nekolicinu mladih juniora koji još čekaju svoju priliku, itekako može računati.

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali. Gledatelja 50. Sudac: Filipčić (Zaprešić) 7. Pomoćnici: Grgurić (Brdovec) i Skomrak (Zaprešić). Delegat: Povrženić (Strmec).
STRIJELCI: 1:0 – Nad (11), 2:0 – Bradvić (24), 2:1 – Rupčić (26), 2:2 – Barać (32), 3:2 – Novosel (46), 4:2 – Šerić (53), 5:2 – Cuković (59), 6:2 – Kurpes (74).
JASKA: Divković 6,5, Mravunac 7,5, Gustetić 7, Gornik 7 (od 79. Pintarić -), Šimanović 7, Borković 7,5 (od 72. Janić -), Borovec 6,5 (od 53. Šerić 8), Cuković 8 (od 84. Vidas -), Nad 7,5 (od 66. Kurpes 7,5), Bradvić 8, Novosel 7,5. TRENER: Damir Katovčić 8.
NOVAKI: Rebrović 6, Žugec 5,5, Rupčić 6,5, Fabek 6, Bakula 5,5 (od 63. Šeketa 5,5), Barać 6,5, Trupec 6, Vonić 6 (od 84. Golubiček -), I. Čakanić 6 (od 32. M. Čakanić 6), Labrović 6, Borić 5,5 (od 34. Bencalić 6). TRENER: -.
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Šerić.

Tomisdlav Tadić

MODROBIJELA RAPSODIJA NA CENTRALI
Nogometaši Jaske su u 24. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad visokim rezultatom 6:2 (2:2) na svojoj Centrali pobijedili momčad Novaka. Bila je to, osobito u drugom dijelu utakmice, prava „modrobijela rapsodija“, u kojoj su Jastrebovi demonstrirali sve draži nogometne igre. Po riječima trenera Damira Katovčića njegovi igrači iskazali su svih 90 minuta primjernu slogu, silnu želju i ogroman potencijal. Trenera Jastrebova osobito veseli sjajna suradnja i sprega iskusnih, dokazanih nogometaša s nekima od mnogobrojnih dragulja Jaskine kadetske i juniorske momčadi, koji su u nedjelju uskočili u seniorski sastav umjesto ozlijeđenih i suspendiranih igrača. Sudeći prema tome najstariji jaskanski klub ne treba brinuti za budućnost.
U 25. kolu Jastrebovi gostuju u nedjelju, 13. svibnja, u samoborskom gradskom naselju Klokočevcu, a utakmica Klokočevac-Jaska počinje u 17 sati.

U dvoboju predstavnika Nogometnog središta Jastrebarsko Krašićanci su bili uspješniji od Okićanaca (1:0), a klinčaselska Mladost poražena je u Rakitju (1:2).