JASKA-BESTOVJE 2:0

19.09.2018. Jastrebovi su "doletjeli" do vrijedna tri boda koja ih i dalje drže pri samom vrhu ligaške ljestvice

U ovom dvoboju vidjeli smo dva sasvim različita poluvremena. Prvi dio protekao je u igri bez igre, a gosti su par puta dosta opasno zaprijetili budnom i sigurnom Budinšćaku. Domaća momčad nije pokazala baš ništa. U nastavku utakmice Jaskanci se bude, kreću odlučnije prema vratima gostiju i već u 52. minuti mladi Gornik uz „poljubac“ vratnice donosi prednost svojoj momčadi.

Gosti su cijelo drugo poluvrijeme uglavnom boravili na svojoj plohi terena, a Jaska je dominirala travnjakom i samo se čekao završni udarac koji će prelomiti utakmicu. Konačno razrješenje susreta zbilo se u 79. minuti kada Karlo Novosel krasnim udarcem pogađa lijevi kut Šimića za zaključnih 2:0. Do kraja su domaći mirno priveli utakmicu kraju i zasluženo proslavili značajnu pobjedu uoči dva uzastopna gostovanja u Bregani i Drenju.

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali. Gledatelja 50. Sudac: Ivančević (Brežice) 7. Pomoćnici: Jankavić (Jagnjić Dol) i Božić (Samobor). Delegat: Tomašević (Jastrebarsko).
STRIJELCI: 1:0 – Gornik (52), 2:0 – Ka. Novosel (79).

JASKA: Budinšćak 7, M. Mravunac 6 (od 46. Jurinić 7), Gustetić 6 (od 46. Ka. Novosel 7,5), Lukić 6,5, Šimanović 6,5, Miljević 6 (od 46. Gornik 7), Smičiklas 6,5 (od 85. Kišić -), Cuković 7, L. Mravunac 6,5, Bradvić 7, Nad 6,5 (od 83. Šerić -). TRENER: Damir Katovčić 7.
BESTOVJE: L. Šimić 6,5, Horvat 6, Šantalab 6, Stanić 6,5, Kovačko 6, Jurilj 6 (od 63. Kozić 6), Jedvaj 6, Kapus 6 (od 87. D. Šimić -), Sviben 6, Antunović 6,5, Šoštarić 6. TRENER: Robert Šoštarić 6.
IGRAČ UTAKMICE: Karlo Novosel.

Tomislav Tadić

DVA GOLA ZA TRI VELIKA BODA JASKE

Nogometaši Jaske ostvarili su u 6. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad na svojoj Centrali vrijednu pobjedu od 2:0 nad Bestovjem, zgodicima dvojice svojih izuzetno darovitih mladih igrača, „Jastreba s Rečke ceste“, Davida Luke Gornika i „Jastreba iz Črnilovca“, Karla Novosela.
U 7. kolu Jastrebovi gostuju u Bregani, a utakmica se igra u nedjelju, 23. rujna, s početkom u 10 sati.
U lokalnom, jaskanskom derbiju 6. kola, klinčaselska Mladost savladala je okićki Dinamo sa 6:3, a pisarovinska Jamnica doživjela je pravu katastrofu u Rakovom Potoku (0:11).