JASKA-MLADOST(L) 3:1

22.04.2018. Jastrebovi su došli do zaslužene pobjede protiv dobrih gostiju iz Luke, u utakmici u kojoj se sve najvažnije dogodilo u samo petnaest minuta, u razmaku od 50. do 65. minute

Gosti su prvi došli do pogotka, zaslugom Peteka. No, domaći se brzo oporavljaju od šoka te već tri minute kasnije Borković sjajno umiruje loptu prsima, poslužuje Smičiklasa koji zakucava loptu u mrežu za poravnanje rezultata. Do tada pomalo uspavani Jaskanci dižu tempo i razinu svoje igre, što ubrzo rezultira s još dva pogotka u mreži vrlo dobrog Grbe, a oba puta ga je na „kapitulaciju“ prisilio Josip Jurinić koji rješava pitanje pobjednika. Do kraja utakmice mreže su mirovale te su Jastrebovi upisali nove bodove kojima ostaju pri samom vrhu ligaške ljestvice.

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali. Gledatelja 60. Sutkinja: Marijana Kumer (Breganica) 7,5. Pomoćnici: Jelena Kumer (Breganica) i Ratešić (Hrastina). Delegat: Šicko (Kupinec).
STRIJELCI: 0:1 – Petek (50), 1:1 – Smičiklas (53), 2:1 – Jurinić (63), 3:1 – Jurinić (65).

JASKA: Divković 6,5, Mravunac 7 (od 82. Janić -), Nad 6,5, Miljević 6,5 (od 78. Jukić -), Šimanović 7, Borković 7,5, Smičiklas 7,5 (od 82. Vidas -), Cuković 6,5 (od 59. Gornik 6,5), Jurinić 8 (od 89. Kišić -), Bradvić 7,5, Novosel 6,5. TRENER: Damir Katovčić 7.
MLADOST LUKA: Grba 6,5, Ostrež 6, J. Kajfeš 6, M. Kajfeš 6, Tuđman 6, V. Ružić 6, Petek 7 (od 84. Borovnjak -), Pejčinović 6,5 (od 67. J. Ružić 6), Ivanic 6,5, Kahlina 6, Berislavić 6,5. TRENER: -.
IGRAČ UTAKMICE: Josip Jurinić.

Tomislav Tadić

JASTREBOVI PREPLIVALI LUKU I PROBILI SE NA TREĆE MJESTO

Nogometaši Jaske porazili su u 22. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad na svojoj Centrali momčad Mladosti iz Luke s 3:1 (0:0) i probili se na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Tako su Jastrebovi u šest odigranih proljetnih kola zabilježili čak pet pobjeda i u odnosu na jesenski dio poboljšali plasman na tablici za pet mjesta. Ono što posebno veseli je činjenica da trener Jaske Damir Katovčić brine „slatke brige“ jer na svakoj utakmici može računati na dvadesetak spremnih igrača. Oni koji na nekoj utakmici i nisu u prvom planu, „dišu“ sa svojim suigračima svih 90 minuta i raduju se zajedno s njima svim golovima i pobjedama. Nedjeljna utakmica prošla je u znaku zgoditaka dvojice „povratnika“. Antonio Smičiklas iz utakmice u utakmicu dokazuje koliko je njegovo neustrašivo „uskočko“, žumberačko srce bilo potrebno klubu njegovog nogometnog djetinjstva i odrastanja. „Zdihovački Jastreb“ Josip Jurinić, koji je jesenas muku mučio s ozljedama, vraća se također u velikom stilu i svjedoči da je Jaska bez njega bila poput šunke bez soli.
U 23. kolu Jastrebove čeka možda i najteže gostovanje ovog proljeća. Na vrućem zagorskom terenu u Kraju Donjem (općina Marija Gorica) očekuje ih uvijek neugodna Mladost. Eventualna pobjeda Jaskance bi čak izbacila u borbu za sam vrh tablice. Dvoboj se kao i svi ostali susreti 23. kola igra u subotu, 28. travnja, s početkom u 17 sati. Već u utorak, 1. svibnja, igraju se utakmice odgođenog 16. kola, u kojem Jastrebovi gostuju u Krašiću.
U derbiju Nogometnog središta Jastrebarsko Krašićanci su na svojem igralištu porazili klinčaselsku Mladost s 3:1 i odlijepili se od na tablice. Okićanci su minimalno poraženi u Farkaševcu (0:1).