JASKA-SVETA JANA 4:0

24.03.2019. U prijateljskoj utakmici Svetojanci su na Centrali odolijevali domaćim napadima punih, gotovo sedamdeset minuta, a onda se otvorilo

Najprije se u gužvi najbolje snašao Budna, a potom su poentirali mladi Kurpes, zatim Smičiklas, da bi priču zaključio onaj koji ju je i počeo – Budna, za konačnih 4:0. Domaći su očekivano imali inicijativu i posjed lopte praktički cijelu utakmicu ali je nedostajalo prave ideje u zadnjoj trećini terena kada je trebalo završiti akcije.

Gosti su nekoliko puta izlazili u kontranapade ali ukazala im se samo jedna prigoda za poentiranje koju nisu iskoristili. Domaći trener Katovčić, koji je spletom okolnosti bio i djelitelj pravde, dao je minutažu i četvorici darovitih igrača iz omladinskog pogona koji su opravdali povjerenje, a dvadesetak minuta je odigrao i pomoćni trener Jastrebova s Centrale Mladen Šelebaj, koji je i u tom kratkom vremenu pokazao da je forma promjenjiva ali je klasa vječna.
JASTREBARSKO – Stadion na Centrali. Gledatelja 30. Sudac: Katovčić (Jastrebarsko).
STRIJELCI: 1:0 – Budna (68), 2:0 – Kurpes (78), 3:0 – Smičiklas (85), 4:0 – Budna (88).

ASKA: Budinšćak, Borovec (L. Štefić), Pintarić, Miljević (Cipovec), Šimanović (Kurpes), Gornik, Ka. Novosel (Šelebaj), Cuković, Jerbić (Budna), Nad, Smičiklas. TRENER: Damir Katovčić.
SVETA JANA: B. Budinšćak, Srmeg, Borković, J. Severinac, Višošević, Požgaj, S. Severinac, Matasić, Čeh, Vrhovec, A. Budinšćak (još su igrali: M. Budinšćak, Sedmak). TRENER: Daniel Fabijanić.

.Tomislav Tadić

JASTREBOVI SLOBODNI, ALI ZADRŽALI PREDNOST PRED OREŠJEM I RAKITJEM

Iako su nogometaši Jaske zbog odustajanja okićkog Dinama od daljnjeg natjecanja bili slobodni u 18. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad, to nije previše utjecalo na njihov plasman na prvenstvenoj ljestvici. Bregana se pobjedom nad pisarovinskim Jamnicom (2:1) bodovno izjednačila s Jastrebovima, ali momčadi iz Orešja i Rakitja nisu iskoristile Jaskinu stanku pa i dalje gledaju u leđa našem klubu. „Orašari“ su na svojem igralištu remizirali s Pušćom (0:0), a „Tigrovi“ su poraženi kod vodećih „Rakova“ (0:3). I drugi preostali predstavnik Nogometnog središta Jastrebarsko, klinčaselska Mladost, doživjela je u 18. kolu poraz, od imenjaka iz Luke (3:4), pred svojim gledateljima. Sada je već vidljivo da su se prve četiri momčadi na tablici odvojile od svojih pratitelja (posebno Rakov Potok na čelu), ali do kraja prvenstva ima još dvanaest kola, sve te ekipe očekuju slobodna kola i još uvijek je sve moguće.

U 19. kolu Jastrebovi gostuju u Pisarovini kod Jamnice, a utakmica se igra u nedjelju, 31. ožujka, s početkom u 16.30 sati. Prilika je to za Jastrebove da se revanširaju za iznenadni jesenski poraz, a za navijače Jaske i prijatelje nogometa prigoda za lijepi izlet u jaskansko Pokuplje, ukrašeno atraktivnim proljetnim darovima.