JASKA-ZRINSKI 1:3

12.11.2017. Jaska je protiv Zrinskog odigrala dobrih prvih pola sata i onda se ugasila kao svijeća na vjetru

Domaća je momčad u 15. minuti došla do vodstva pogotkom mladog Gornika, a nakon krasne lopte s „očima“ koju je „lansirao“ Nad. Prije toga je sjajnu šansu propustio Novosel. Kako je vrijeme odmicalo, moć domaćih je polako kopnila, a gosti su se dizali. U završnici prvog dijela, Jastrebovi su dva puta darivali goste iz Farkaševca. Najprije nakon odbijanca od vratnice Šimanović nespretno šalje loptu u vlastitu mrežu, a potom nakon „ispadanja“ vratara Divkovića i nove vratnice, Ištuk ostaje sam i zabija za vodstvo gostiju. Od šokantne završnice prvog poluvremena Jastrebovi se više nisu oporavili.

U nastavku dvoboja gosti propuštaju nekoliko odličnih prigoda za potvrdu trijumfa. U tim je trenucima Divković držao Jasku iznad „vode“. Ipak, u 83. minuti prvi topnik lige Mataušić rješava pitanje pobjednika i bodovi zasluženo putuju u Farkaševec. Od domaće momčadi u drugom dijelu jedino je vrijedan spomena bio pokušaj Budne i to je bilo sve. Premalo za jednu od najboljih momčadi lige koja je znala iskoristiti pogreške i nespretnosti u domaćim redovima.

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali. Gledatelja 50. Sudac: Filipčić 7. Pomoćnici: Radišić i Benković (svi iz Zaprešića). Delegat: V. Vulje (Novo Selo Okićko).
STRIJELCI: 1:0 – Gornik (15), 1:1 – Šimanović (39-ag), 1:2 – Ištuk (43), 1:3 – Mataušić (83).
JASKA: Divković 6, Gornik 6,5 (od 78. Janić -), Pintarić 5,5 (od 57. Budna 5,5), Španić 5 (od 79. Jerbić -), Šimanović 5, Miljević 5, Lukić 5, Cuković 6, Mučnjak 5, Nad 6, Novosel 5,5. TRENER: Damir Katovčić 6.
ZRINSKI: Kožarec 6,5, Bilogrević 6, Koletić 6 (od 79. Kovačević -), F. Vrančić 6,5, Brdarić 6,5, Grgečić 6,5, Ištuk 7, J. Šarić 6,5, Mataušić 7, Župančić 6 (od 68. A. Šarić -), Horvat 6,5. TRENER: Denis Murić 7.
IGRAČ UTAKMICE: Neven Mataušić.

Tomislav Tadić

JASKINA ŠARENA JESEN
Kao što smo i predvidjeli, nastavlja se Jaskina „šarena“ jesen. Nakon dvije uzastopne pobjede, pomlađena momčad Jastrebova doživjela je u 14. kolu poraz od Zrinskog iz Farkaševca (1:3), koji je tim rezultatom izbio na čelo tablice. Tako se dva kola prije kraja jesenskog dijela prvenstva Jaskina bilanca svela na šest pobjeda i sedam poraza te na plasman u „zlatnoj“ sredini prvenstvene ljestvice. Jastrebovi već u idućem, 15. kolu, mogu popraviti taj omjer pobjeda i poraza na gostovanju u Bestovju, svetonedeljskom gradskom naselju. Utakmica Bestovje-Jaska igra se u subotu, 18. studenoga, s početkom u 14 sati.
Od ostalih jaskanskih predstavnika u 14. kolu najuspješniji su bili Okićanci pobijedivši u Kraljevom Vrhu vaterpolskim rezultatom (6:5). Krašićanci su u Rakitju izborili bod (3:3), a klinčaselska Mladost poražena je kod imenjaka u Kraju Donjem (1:2).