Jaskanski judaši sjajni na domaćem terenu

12.11.2017. U odličnoj organizaciji Judo kluba Jaska u našem je gradu jučer održan veliki međunarodni turnir na kojem je nastupilo preko 500 natjecatelja

Judo klub Jaska i ove je godine 18. puta za redom organizirao međunarodni judo turnir "Jaska 2017." na kojem je nastupilo 38 klubova s preko 500 natjecatelja. Domaćini su imali čak 54 svoja predstavnika koji su izborili sjajne rezultate obzirom da je mnogima ovo bio prvi nastup.

Zlatne medalje osvojili su:Tin Strizrep, Emily Reščić, Elin Bartaković,Ivan Jurković, Robert Kazić, Josip Baloban, Lukas Šiljevinac, Petra Orošnjak Raguž, Toma Jurković, Antonio Bereček, Mihaela Jagatić i Nika Markulin koja je i ovoga puta osvojila dvije zlatne medalje u dvije dobne kategorije. Srebrne medalje osvojili su:Paula Kuharić, Josip Stipić, Iva Žalac, Gabrijel Pustaj, Noa Studen, Ivan Šimatić, Ena Jurković, Vigo Fabijanić,Petar Šalaj, Petra Malezija, Lana Ribarić i Elin Bartaković.

Broncom su se okitili Marko Malezija, Filip Čolak, Matej Kuharić, Josip Petković Fajnik, Tin Benko, Marko Vučina,Viktor Stepinac, Kim Bartaković, Kristijan Kovačić, Josip Pavić, Martin Špigelski, Lovro Grabovečki, Lara Šimatić, Mila Baloban, Dorijan Bilal i Luka Luketić. Četvrto mjesto osvojio je Leon Matko, a peta mjesta Rafael Fabijanić, Gabrijela Stepinac, Maria Petković Fajnik, Gabrijel Vlašić, Sven Lencur i Krešimir Tomašević. Sedma mjesta osvojili su Rok Blažek, Jakov Kurtalj, i Sven Kovačić, osmo Mihael Matko, a deveta mjesta zauzeli su Valentino Tandarić, Teo Tomači,Lovro Špoljar i Krunoslav Tomašević.

Od 38 klubova prvo mjesto ekipno pripalo je Zagrebačkoj judo školi , drugo Judo klubu Nippon i treće mjesto Akademskom judo klubu Mladost Zagreb, četvrto Judo klubu Zagreb i peto mjesto domaćinu, Judo klubu Jaska.

Organizatori turnira Judo klub Jaska zadovoljni su ovogodišnjim odazivom judaša na njihov turnir i nadaju se da će sljedeći turnir biti još uspješniji, te zahvaljuju svim roditeljima na pomoći oko organizacije, Sportskoj zajednici i Gradu Jastrebarskom na potpori, te sponzorima Mesno industriji Milivoj Medven, Pekari Mario i Jani Hrvatska.