JASTREBOVI KUĆI PJEVAJUĆI

01.05.2017. Nogometaši Jaske očito su prevladali svojevrsnu rezulatsku krizu

Nakon pobjede u polufinalu Kupa nad Zdenčinom, Jastrebovi su i u 23. kolu Prve županijske nogometne lige zabilježili vrijednu pobjedu u gostima. Na uvijek vrućem terenu u Kraju Donjem (zagorski dio Zagrebačke županije) porazili su domaću Mladost s 2:1. Po riječima trenera Damira Katovčića njegovi su igrači iskazali veliku borbenost, a svoju nadmoć mogli su iskazati i većom pobjedom jer nisu iskoristili niz povoljnih prigoda. Vodeći pogodak za modrobijelu momčad postigao je u prvom poluvremenu „jastreb iz Radine Gorice“ Krunoslav Novosel. Domaćini su izjednačili početkom drugog dijela, a pobjedonosni pogodak za Jasku polučio je dvadesetak minuta prije kraja „zdihovački jastreb“ Josip Jurinić nakon izvrsne asistencije Krune Novosela. Trener Katovčić zadovoljan je nastupom svih svojih igrača u nedjeljnoj utakmici, a posebno ističe velik doprinos dvojice poletaraca u seniorskoj momčadi, Florijana Pintarića i Tomislava Šerića. Zabrinjavaju ga jedino ozljede stamenog, uvijek pouzdanog stopera Ivana Španića i Jaskinog „dobrog duha“ Viktora Šimanovića. Modrobijele boje najstarijeg jaskanskog kluba u Kraju Donjem branili su: Danijel Budinšćak, Ivan Gustetić, Ivan Španić (Viktor Šimanović, Ignac Jerbić), Mislav Bradvić, Antonio Štefić, Luka Mravunac, Florijan Pintarić (Tomislav Šerić), Valentino Majdandžić, Leon Budna, Krunoslav Novosel i Josip Jurinić.
U 24. kolu Jastrebovi na svojoj Centrali dočekuju momčad Zrinskog iz Farkaševca, samoborskog gradskog naselja. Utakmica se igra u nedjelju, 7. svibnja, a počinje u 10 sati.
Ostali predstavnici Nogometnog središta Jastrebarsko nažalost su doživjeli poraze u 23. kolu. Krašićanci su poraženi u Bestovju (3:1), Okićanci u Jakovlju (4:0), a Klinčaselci na vlastitom igralištu od Sloge iz Brezja (0:1).