JASTREBOVI NADJAČALI TIGROVE

26.03.2018. Nogometaši Jaske otvarili su u 18. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad vrijednu pobjedu u gostima. Jastrebovi su na vrućem terenu u Rakitju porazili domaće Tigrove s 1:0 (0:0) i probili se na peto mjesto prvenstvene ljestvice

Prema riječima trenera Jaske Damira Katovčića bila je to prava prvenstvena utakmica, prožeta čvrstom i borbenom igrom, u kojoj su svi njegovi igrači pružili maksimum. U prvom poluvremenu nije bilo nekih izrazitih prilika za postizanje zgoditaka. U nastavku su Jaskanci potpuno nadigrali domaćine koje kao trener predvodi legendarni Ivica Senzen, nekoć istaknuti nogometaš zagrebačkog Dinama. Jedini pogodak za Jastrebove postigao je desetak minuta nakon početka drugog dijela njihov prvi topnik Krunoslav Novosel. „Jastreb iz Radine Gorice“ zabio je gol nakon prekrasne solo akcije u kojoj je driblingom naprosto izludio obranu Tigrova. Posljednjih pola sata Jastrebovi su još više pojačali tempo, a Jaskin „evergreen“ Mislav Bradvić pogodio je dalekometnim projektilom gredu.
Boje najstarijeg jaskanskog kluba u Rakitju su branili: Aleksandar Divković, Antonio Smičiklas, Ivan Gustetić, Marko Miljević, Viktor Šimanović, Ivan Borković, Tomislav Nad, Josip Cuković (David Gornik), Josip Jurinić (Matija Mravunac), Mislav Bradvić (kapetan), Krunoslav Novosel (Ignac Jerbić).
U 19. kolu Jaska na svojoj Centrali dočekuje stare sportske prijatelje iz Rakovog Potoka. Dvoboj Jastrebova i Rakova igra se na uskrsni ponedjeljak, 2. travnja, s početkom u 16 sati. To je zaista lijepa prilika za prijatelje najvažnije sporedne stvari na svijetu da posjete drevnu kolijevku jaskanskog nogometa i podrže modrobijelu momčad u pohodu na treću uzastopnu proljetnu pobjedu.
I ostali predstavnici Nogometnog središta Jastrebarsko postigli su povoljne rezultate. Klinčaselska Mladost remizirala je u Drenju (2:2), a Okićanci i Krašićanci ostvarili su vrijedne pobjede, nad Klokočevcom (3:1) i Mladosti iz Luke (4:1), te su se napokon odlijepili od dna prvenstvene ljestvice.