JASTREBOVI OKONČALI USPJEŠNU SEZONU

10.06.2019. Nogometaši Jaske okončali su uspješnu prvenstvenu sezonu porazom od 2:3 kod trećeplasirane Mladosti u Luki

Treba naglasiti da su Jastrebovi zbog ozljeda i kartona morali nastupiti bez četvorice standardnih prvotimaca (Mislav Bradvić, Josip Cuković, Tomislav Nad, Gabriel Koluder). Trener Jaske Damir Katovčić zbog toga je na utakmici u Luki dao priliku nekolicini mladih, darovitih juniora pa su u seniorskom dresu debitirali Dorian Rodić i Luka Štefić, koji na taj način nastavljaju dragu obiteljsku tradiciju (Dorianov otac Roman te Lukina braća Antonio i Ivan uspješno su nosili dres Jastrebova). Ako se prisjetimo da je i njihov vršnjak Patrik Cipovec (u Luki je odigrao cijelu utakmicu) nakon slavnog djeda Jurja i još slavnijeg oca Andreja već treći pripadnik dinastije Cipovec u modrobijelom dresu s jastrebom zlatnih krila na prsima, onda itekako možemo biti ponosni na dugu povijest našeg starog, voljenog kluba.
Po riječima trenera Katovčića njegovi igrači mlako su ušli u susret pa su raspoloženi domaćini već do 21. minute vodili 3:0 zgodicima Igora Ivanića (18. minuta), nekad omiljenog napadača Jaske Krunoslava Novosela (19. minuta) i Denisa Borovnjaka (21. minuta). U drugom poluvremenu Jastrebovi su zaigrali kao preporođeni i bila bolja momčad. U 52. minuti u kaznenom prostoru Mladosti prekršajem je zaustavljen Jaskin najopasniji strijelac, „zdihovački Jastreb“ Josip Jurinić, koji je potom s bijele točke popravio rezultat na 1:3. „Jura“, popularni „pistolero iz Zdihova“, vječno gladan i žedan golova, u 90. minuti postigao je nakon sjajne asistencije „okićkog Jastreba“ Tomislava Tandarića još jedan pogodak i smanjio na konačnih 2:3.
Jaskine boje u Luki su časno branili: Danijel Budinšćak, Tomislav Šerić (Ignac Jerbić), Florian Pintarić (Dorian Rodić), David Luka Gornik, Viktor Šimanović (kapetan), Patrik Cipovec, Luka Lukić, Karlo Novosel, Tomislav Tandarić, Antonio Smičiklas (Luka Štefić), Josip Jurinić.
Jastrebovi su na kraju sezone zauzeli šesto mjesto, sa 14 pobjeda, 6 remija i 9 poraza pa možemo ustvrditi da je iza njih uspješna sezona. S tim se slaže i njihov trener, klupska „legenda“ Damir Katovčić-Ket, koji ističe da je Jaska cijelu sezonu odigrala isključivo s vlastitim dragovoljačkim kadrom, igračima iz jaskanskog kraja, koji su se iskazali kao složna, prijateljska klapa. U dresu najstarijeg jaskanskog kluba protekle sezone debitirali su mnogi juniori i kadeti koji jamče svijetlu budućnost i Jaski i jaskanskom nogometu. Za korak više i plasman u viši rang natjecanja potrebna je dodatna mobilizacija i motivacija postojećeg igračkog kadra, uz mogući dolazak nekih nužnih pojačanja. Vjerujemo da će uprava našeg kluba uz pomoć navijača, sponzora i sportske gradske zajednice učiniti sve što je u njezinoj moći da Nogometni klub Jaska iduće godine svoj 95. rođendan proslavi plodno i uspješno. Ne treba zaboraviti da u našem amaterskom klubu uz seniore djeluju i vrlo uspješne momčadi prstića, limaća, mlađih i starijih pionira, kadeta, juniora i veterana (s više od 200 registriranih nogometaša) pa imamo mnogo razloga da na kraju sezone budemo sretni i ponosni.
Od preostala dva predstavnika Nogometnog središta Jastrebarsko uspješnija je bila klinčaselska Mladost koja je na kraju zauzela deseto mjesto, dok je pisarovinska Jamnica četrnaesta. Nadamo se da će nakon svih preturbacija koje su uobičajene na kraju nogometne sezone, naši pokupski prijatelji ipak zadržati prvoligaški status, kao da će se i Dinamo iz Okića ponovno uspraviti i zaigrati barem u Drugoj županijskoj ligi.