JASTREBOVI REMIZIRALI U DOLINI SUTLE

03.06.2019. Nogometaši Jaske gostovali su u 28. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad na vrućem terenu u Kraju Donjem (općina Marija Gorica) i remizirali s domaćom Mladosti 2:2 (0:0)

Utakmica je odigrana u subotu, 1. lipnja (kompletno 28. kolo trebalo se igrati u srijedu, 29. svibnja, ali je zbog kišovitog vremena odgođeno za ovaj vikend). Po riječima trenera Jastrebova Damira Katovčića njegovi igrači pružili su u susretu s trećeplasiranom Mladosti odličnu igru te je malo nedostajalo da osvoje sva tri boda na terenu gdje gosti rijetko osvajaju bodove, a gotovo nikad ne pobjeđuju.
U prvom poluvremenu igralo se obostrano čvrsto i borbeno, s malom premoći na strani Jaskanaca. Ono što vrijedi zabilježiti u tom dijelu je neugodna ozljeda sjajnog Jaskinog „Uskoka“ Antonija Smičiklasa, koji je zbog grubog prekršaja domaćeg igrača već u 10. minuti morao napustiti igru pa ga je zamijenio pouzdani Franko Jukić (kasnije se i on ozlijedio, a zamijenio ga je Tomislav Šerić). U drugom dijelu Jastrebovi su bili bolji suparnik, a njihova dobra igra okrunjena je pogotkom u 60. minuti kad je suptilni „Jastreb iz Šenoine ulice“ Tomislav Nad prekrasnim lobom s oko 25 metara doveo plavobijelu momčadu u vodstvo od 1:0. Trenutnu nepažnju Jaskine obrane iskoristio je u 73. minuti Marko Coner i izjednačio rezultat na 1:1. Jastrebovi su potom pojačali gas pa je nakon izvrsne akcije i asistencije „malunjskog Jastreba“ Floriana Pintarića najopasniji Jaskin strijelac, „zdihovački Jastreb“ Josip Jurinić, u 84. minuti ponovno doveo Jaskance u vodstvo od 2:1. I kad je već izgledalo da će se Jastrebovi u svoje „gnijezdo“ vratiti sa sva tri boda, u četvrtoj minuti dodanog sudačkog vremena domaći igrač Luka Tolić izveo je slobodni udarac s oko 25 metara, nakon kojeg se lopta nezgodno odbila od postavljenog zida Jastrebova, promijenila smjer i završila u mreži za konačnih 2:2.
Trener Damir Katovčić zamolio nas je da i ovim putem iznesemo njegove pohvale i čestitke svim Jastrebovima koji su u subotu na teškom gostovanju u Zagorju pokazali izuzetnu slogu, borbenost i izvrsnu igru. Jaskine boje u Kraju Donjem časno su branili Danijel Budinšćak, Antonio Smičiklas (Franko Jukić, Tomislav Šerić), Florian Pintarić, David Luka Gornik, Viktor Šimanović, Tomislav Tandarić, Luka Lukić, Tomislav Nad, Gabriel Koluder (Mislav Bradvić), Karlo Novosel i Josip Jurinić (Ignac Jerbić).
Utakmice pretposljednjeg 29. kola igraju se već u srijedu, 5. lipnja, s početkom u 17.30 sati. Nogometaši Jaske na svojoj Centrali dočekuju solidnu momčad Klokočevca, prijateljskog kluba iz istoimenog samoborskog naselja. Ovo je posljednja proljetna domaća utakmica Jastrebova i prilika svim navijačima i ljubiteljima nogometa da pozdrave naše modrobijele dragovoljce i čestitaju im na kraju uspješne sezone.