JUNAČKA POBJEDA JASTREBOVA

12.11.2018. Nogometaši Jaske izborili su u 14. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad kapitalnu pobjedu u gostima, porazivši direktnog suparnika u borbi za proboj prema vrhu tablice, momčad Klokočevca, s 3:2 (3:1)

Po riječima trenera Jastrebova Damira Katovčića njegovi igrači odigrali su junački i boje najstarijeg jaskanskog kluba branili nadasve srčano, ponosno i prkosno. Kao što smo i priželjkivali, promućurni strateg „Ket“ već je od prve minute u vrh napada postavio „sisačkog jablana“, Ivana Borkovića, i to mu se itekako isplatilo. „Jastreb iz Pavlovčana“ već je u 2. minuti doveo Jasku u vodstvo od 1:0, a u 10. minuti zabio i drugi pogodak za 2:0. Treći gol za Jastrebove (3:0) postigao je u 27. minuti vrlo daroviti mladi napadač, Jaskin „arkanđeo“ Gabriel Koluder, koji je po riječima trenera Katovčića odigrao sjajnu utakmicu. Pred kraj prvog poluvremena, u 42. minuti, Klokočevčani su uspjeli smanjiti na 1:3. Jaskin „div“ Ivan Borković mogao je nakon najstrože kazne u korist modrobijele momčadi ostvariti i het-trik, ali je njegov udarac s bijele točke zaustavila stativa. Zbog svoje već poslovične borbenosti i neviđenog žara „sisački jablan“ zaradio je u 70. minuti drugi žuti karton pa je Jaska finiš utakmice odigrala s igračem manje. Klokočevčani su tada svim silama navalili na vrata Jastrebova. U tom razdoblju i domaćini nisu iskoristili kazneni udarac s 11 metara (neki Jastrebovi tvrde da je svetojanski „tigar“ na vratima Jaske Danijel Budinšćak-Bać svojim mrkim pogledom primorao domaćeg izvođača na promašaj cijelog gola!) Domaćini su u 79. minuti ipak smanjili rezultat na 2:3 i otada se sve do kraja dvoboja vodila teška rovovska bitka koju su Jastrebovi izdržali junački, donijeli na Centralu tri izuzetno vrijedna boda i probili se na peto mjesto prvenstvene ljestvice.
Boje najstarijeg jaskanskog kluba u Klokočevcu su branili: Danijel Budinšćak, Antonio Smičiklas, Florian Pintarić (Ivan Gustetić), Tomislav Nad, Viktor Šimanović (kapetan), Ivan Borković, David Luka Gornik, Josip Cuković (Ignac Jerbić, Franko Jukić), Luka Mravunac, Gabriel Koluder (Leon Budna), Marko Miljević (Jurinić).
U posljednjem jesenskom kolu Jaska na svojoj Centrali u nedjelju, 18. studenoga (početak u 10 sati) dočekuje drugoplasiranu momčad Mladosti iz Luke, naselja u istoimenoj općini. Zanimljivo je da je Mladost u prošloj sezoni do samog kraja vodila borbu za opstanak, a ove jeseni postala jedna od najboljih momčadi lige. Vjerujemo da to u dobroj mjeri zahvaljuje i pojačanju u liku i djelu Krunoslava Novosela, dugogodišnjeg izvrsnog napadača i strijelca Jaske, „Jastreba iz Radine Gorice“. Sigurno smo da će navijači Jaske pljeskom pozdraviti svojeg starog ljubimca Krunu, sa željom da njegove ubojite streljačke naprave ovaj put iznimno ne prorade.

U susjedskom derbiju jaskanskih predstavnika, Okićanci i Pisarovčani odigrali su u 14. kolu 3:3, a Klinčaselci su poraženi od Save u Drenju (1:4).