Katastrofa Jaske u Luki

25.09.2017. Nakon odgode utakmica 6. kola Prve županijske nogometne lige Zapad zbog vremenskih nepogoda, nogometaši Jaske gostovali su u 7. kolu kod Mladosti u Luki, središtu istoimene općine u zagorskom dijelu Zagrebačke županije

Jastrebovi su u Luki doživjeli neočekivano visoki poraz od 6:1 (0:0). Prema riječima trenera Jaske Damira Katovčića njegovi su igrači u prvom poluvremenu pružili vrlo dobru igru. Početkom drugog dijela vratar Jaske Divković „zaspao“ je na golu i primio pogodak gotovo s centra igrališta. Jastrebovi su se brzo vratili u igru pa je nakon ubacivanja kapetana Mislava Bradvića mladi David Gornik izjednačio na 1:1. Umjesto drugog zgoditka za Jasku koji je visio u zraku, dogodio se novi kiks nes(p)retnog Divkovića i domaćini su u 66. minuti poveli s 2:1. Nakon toga uslijedio je neshvatljivi rasap sustava i pravi brodolom gostujućeg sastava koji je u idućih dvadesetak minuta primio još četiri gola. Očito je da će ova jesen biti vrlo „šarena“ za seniorsku momčad najstarijeg jaskanskog kluba, što najavljuju tri pobjede i tri poraza u šest dosad odigranih utakmica. Visoki poraz u Luki sasvim sigurno predstavlja veliko razočaranje za vjerne pristaše Jaske. Pomlađena modrobijela momčad, sastavljena od nogometaša dragovoljaca, koji nogomet igraju bez ikakve naknade, dakle isključivo zbog vlastitog zadovoljstva, u ovom trenutku očito nije spremna za novi iskorak i plasman u viši rang natjecanja. Za tako nešto potreban je ipak dodatni financijski stimulans i nalaženje stalnog sponzora koji bi na odgovarajući način pratio i motivirao Jaskine seniore i omogućio dolazak nekih pojačanja. Dok se to ne dogodi, morat ćemo se zadovoljiti polovičnim uspjesima.
Boje Jaske u Luki branili su: Aleksandar Divković, David Gornik (Igor Janić), Florijan Pintarić (Ivan Gustetić), Ivan Španić, Viktor Šimanović (Dominik Mučnjak), Marko Miljević, Luka Lukić, Josip Cuković, Dominik Kišić (Juraj Grgas), Mislav Bradvić (kapetan), Tomislav Šerić (Ignac Jerbić).
Jastrebovi već u nedjelju, 1. listopada, imaju priliku za popravak, kada na svojoj Centrali u 10 sati dočekuju momčadi Mladosti iz Kraja Donjeg, naselja u dolini rijeke Sutle (općina Marija Gorica).
Od preostala tri jaskanska predstavnika najsupješnija je bila klinčaselska Mladost koja je u lokalnom derbiju savladala Krašić s 5:0, dok je okićki Dinamo pred svojim gledateljima poražen od Zrinskog iz Farkaševca (1:3) pa je i dalje bez bodova, prikovan na posljednjem mjestu.