Odlični Jaskanci na Sakura kupu

11.04.2017. Jaskanski judaši su protekle subote 8. travnja bili u novoj berbi medalja, ovaj puta na "SAKURA KUPU 2017" u Samobor

Sedmi po redu Sakura kup okupio je 443 natjecatelja iz 31. kluba iz Hrvatske, Slovenije i BiH. Natjecanje je održano u svetonedeljskoj sportskoj dvorani u Rakitju, a judaši Jaske su se natjecali u uzrasnim kategorijama, od U8 do uzrasta mlađih kadeta i kadetkinja (U16). Judo klub Jasku predstavljalo je 17 judaša koji su osvojili 12 medalja, od čega čak 5 zlatnih.

Uz neponovljivu Niku Markulin koja je i na ovom natjecanju osvojila dvije zlatne medalje u dvije kategorije, pozlatili su se i Antonio Bereček te Ivan i Toma Jurković. Srebrne medalje osvojili su Rebeka Vučković, te Kim i Elin Bartaković. Bronca je pripala Petri Maleziji, Ivanu Vidu Vučkoviću, Martinu Špigelskom i Noi Studenom.

Peto mjesto osvojio je Teo Tomačić, sedma mjesta pripala su Gabrijelu Vlašiću, Lani Ribarić i Luki Luketića, a deveti su bili Luca Bene i Gabrijela Stepinac.