POSLIJEPODNE SISAČKOG JABLANA

28.10.2018. Nogometaši Jaske ostvarili su u 12. kolu Prve županijske nogometne lige vrijednu pobjedu u gostima

Iako bez devetorice prvotimaca (ozljede, bolesti, posao, osobni razlozi) Jastrebovi su u svetonedeljskom gradskom naselju Novakima slavili sa 4:2 (1:2). Po riječima trenera Jaske Damira Katovčića sve do 35. minute išlo je još kako tako, a zatim su se u obrani Jastrebova u dvije minute dogodila dva uzastopna neshvatljiva nesporazuma i domaćini su poveli s 2:0. Tada je isključen i Jaskin „all-rounder“ Luka Lukić pa se Jastrebovima s igračem manje i minusom od dva gola crno pisalo. U tom trentuku Jaskin strateg Damir Katovčić, popularni „Ket“, prekaljen u mnogim povijesnim bitkama, višerazrednim i nižerazrednim, velikonogometnim i malonogometnim, klupskim i reprezentativnim (i kao igrač i kao trener), vuče dalekovidni, hazarderski potez. Prebacuje u vrh napada svojeg najboljeg obrambenog igrača, stasitog stopera Ivana Borkovića koji ubrzo, u 41. minuti, smanjuje na 2:1. Nakon trenerove „jezikove juhe“ u svlačionici, Jastrebovi su u drugom dijelu, s tri isturena napadača i s igračem manje, zaigrali uraganski. Citiramo trenera Jaske: „Ivan Borković odigrao je utakmicu za čistu desetku. Jurišao je, probijao, skakao, driblao, pucao, proigravao, asistirao, bodrio, ginuo“. „Sisački jablan“ prinudio je u 75. minuti vratara Novaka na prekršaj u kaznenom prostoru koji je urodio crvenim kartonom i jedanaestercem. Ivan je sam izveo najstrožu kaznu i izjednačio rezultat na 2:2. Srčani „pavlovčanski zet“ (pozdrav vjernim navijačima iz obitelji Majcenović!) povukao je za sobom i mlade „Jastrebove“ pa je u 83. minuti daroviti mladi centarfor, Jaskin „arkanđeo“, Gabriel Koluder doveo modrobijelu momčad u vodstvo od 3:2. Četvrti pogodak za Jasku postigao je u 90. minuti rafinirani „Jastreb iz Šenoine ulice“ Tomislav Nad.
Boje najstarijeg jaskanskog kluba i „zlatna Jastrebova krila“ u Novakima su časno branili: Danijel Budinšćak, Franko Jukić, Florian Pintarić, Luka Lukić, Viktor Šimanović (kapetan), Ivan Borković, Tomislav Nad, Karlo Novosel, Gabriel Koluder (Dominik Kišić), Antonio Smičiklas, Ignac Jerbić (Leon Budna).
U nedjelju, 4. studenoga (početak u 10 sati), Jastrebovi na svojoj Centrali u 13. kolu dočekuju uvijek čvrsti zagorski sastav Mladosti iz Kraja Donjeg (općina Marija Gorica), a osvajanjem nova tri boda još bi više učvrstili željeni priključak vodećim momčadima na prvenstvenoj ljestvici.

Od ostalih predstavnika Nogometnog središta Jastrebarsko najbolji rezulat ostvarila je klinčaselska Mladost koja je na svojem igralištu savladala Slogu iz Orešja sa 4:3. Pisarovinska Jamnica poražena je u Rakitju (2:3), a okićki Dinamo u Pušći (0:3).