PRVI PROLJETNI PORAZ JASKE

16.04.2018. Nogometaši Jaske doživjeli su u 21. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad nakon četiri uzastopne pobjede prvi proljetni poraz

Na gostovanju u Kraljevom Vrhu poraženi su od domaćeg Vrha s 1:0 (1:0). Prema riječima trenera Jastrebova Damira Katovčića njegovi nogometaši dominirali su 90 minuta, ali svoju premoć nisu uspjeli pretvoriti u povoljan rezultat. Pred kraj prvog poluvremena Vrh je došao do jedinog zgoditka iz opravdano dosuđenog jedanaesterca nakon neopreznog starta i prekršaja stopera Jastrebova Marka Miljevića. Desetak minuta nakon početka drugog dijela domaći su zbog crvenog kartona ostali s igračem manje, ali Jaskanci ni to nisu iskoristili. Zaredali su brojni napadi Jastrebova, ali vrata domaćina bila su kao začarana. Igrači Vrha koji se nalaze u zoni borbe za opstanak pružili su žestok otpor koji je osim crvenog kartona rezultirao i nizom žutih. I nakon poraza Jaska je zadržala četvrto mjesto na prvenstvenoj ljestvici.
Boje Jaske koja je morala nastupiti bez bolesnog Josipa Jurinića, suspendiranog Ivana Borkovića (tri žuta kartona) i ozlijeđenog Ignaca Jerbića, u Kraljevom Vrhu su branili: Aleksandar Divković, Matija Mravunac, Ivan Gustetić (Florian Pintarić), Tomislav Nad, Viktor Šimanović, Marko Miljević, Antonio Smičiklas, Josip Cuković, Leon Budna, Mislav Bradvić (Tomislav Šerić) i Krunoslav Novosel.
U 22. kolu Jastrebovi na svojoj Centrali dočekuju momčad Mladosti iz Luke, središta istoimene općine, a utakmica se igra u nedjelju, 22. travnja, s početkom u 10 sati.
Od ostalih predstavnika Nogometnog središta Jastrebarsko najuspješniji su bili Okićanci koji su nakon pobjede u zaostaloj utakmici (2:0 u Novakima) pred svojim gledateljima porazili Breganu (2:0). Klinčaselci su u zaostaloj utakmici poraženi u Bregani (0:3), a kod kuće su remizirali s Bestovjem (0:0). Krašićanci su remizirali u Klokočevcu (0:0).