PRVI REMI JASTREBOVA

29.04.2018. Nogometaši Jaske tek su u 23. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad ostvarili prvi ovosezonski remi

Na uvijek vrućem zagorskom terenu u Kraju Donjem (dolina rijeke Sutle, općina Marija Gorica) Jastrebovi su s domaćom Mladosti, koja se sa Zrinskim bori za prvo mjesto, odigrali 1:1 (0:0) i osvojili vrijedan bod u gostima. Prema riječima trenera Jaske Damira Katovčića njegova je momčad bila bolji takmac i u prvom dijelu propustila nekoliko izglednih prilika. U drugom dijelu Jastrebovi su nastavili s dobrom igrom, ali su u razdoblju svoje pune dominacije dvadesetak minuta prije kraja dozvolili domaćinima da iz jednog rijetkog protunapada postignu zgoditak i povedu s 1:0. Nakon toga je trener Katovčić zaigrao „va bank“ i krenuo na sve ili ništa. Poslao je u napad i svoj stasiti stoperski par, svoje „vite jablanove“, Ivana Borkovića i Marka Miljevića. I baš je taj potez urodio plodom. U posljednjoj minuti susreta sjajni Jaskin Siščanin Ivan Borković, „Jastreb iz Pavlovčana“, sjurio se lijevom stranom i u suparničkom šesnaestercu majstorski pronašao Marka Miljevića. Popularni „Milja“ poput tenka je razgrnuo obranu „Mladosti“ i glavom zakucao loptu u mrežu za 1:1.
Boje najstarijeg jaskanskog kluba u dolini Sutle branili su: Aleksandar Divković, Matija Mravunac, David Gornik (Tomislav Šerić), Tomislav Nad, Ivan Borković, Marko Miljević, Antonio Smičiklas (Ivan Gustetić), Josip Cuković, Josip Jurinić, Mislav Bradvić i Krunoslav Novosel.

Već u utorak, 1. svibnja, igraju se utakmice 16. kola, odgođenog zbog vremenskih neprilika, a nogometaši Jaske gostuju kod susjeda u Krašiću. Susret počinje u 17 sati, a jaskanskim ljubiteljima nogometa pruža se zaista lijepa prilika za prvomajski izlet u „dolinu kardinala“.
Klinčaselska Mladost savladala je u 23. kolu na svojem igralištu Slogu iz Brezja s 2:0, a okićki Dinamo pobijedio Bestovje s 3:0. Krašićanci su visoko poraženi od Save u Drenju (0:4).