PRVI REMI JASTREBOVA

17.09.2018. Nogometaši Jaske ostvarili su u 5. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad prvi ovosezonski remi. Na gostovanju kod Sloge iz Brezja odigrali su 3:3

Zbog radova na igralištu u Brezju utakmica je odigrana u Kerestincu. Po riječima trenera Jastrebova Damira Katovčića njegovi igrači pružili su u prvom poluvremenu izvrsnu igru i poveli s 2:0 zgodicima starijeg „Jastreba iz Novaka“, Luke Mravunca. Početkom drugog dijela, u 47. minuti Jaskanci su poveli i s 3:0, a strijelac je bio Josip Cuković. I kad je već izgledalo da će najstariji jaskanski klub ostvariti pun pogodak i osvojiti sva tri boda u gostima, igra modrobijele momčadi u idućih se 30 minuta neobjašnjivo raspala pa su igrači Sloge u razdoblju od 50. do 82. minute izjednačili na 3:3. Trener Katovčić ni sam ne može dokučiti zašto njegovi izabranici već drugu utakmicu zaredom nakon nadmoćne i dopadljive igre odjednom padaju u svojevrsnu „crnu rupu“. Jastrebovi su se pred kraj susreta ipak pribrali i sačuvali barem jedan vrijedni bod.
Jaskine boje u Kerestincu su branili Danijel Budinšćak, Matija Mravunac (Tomislav Nad), Karlo Novosel (Ivan Gustetić), Marko Miljević, Viktor Šimanović, Ivan Borković, Luka Lukić, Josip Cuković (Antonio Štefić), Luka Mravunac, Mislav Bradvić (kapetan), Antonio Smičiklas (Gabriel Koluder).
Već u srijedu, 19. rujna, nogometaši Jaske imaju priliku za osvajanje novih bodova jer se tada igraju utakmice 6. kola. Na svojoj Centrali Jastrebovi dočekuju momčad Bestovja, iz istoimenog svetonedeljskog gradskog naselja, a dvoboj počinje u 17 sati.
Ostali predstavnici Nogometnog središta Jastrebarsko doživjeli su u 5. kolu poraze. Klinčaselska Mladost poražena je u Pušći (1:2), Jamnica na svojem igralištu od Sloge SUZA iz Orešja (1:3), a okićki Dinamo također pred svojim gledateljima od Rakovog Potoka (0:6).