Rukometaši Jaske nižu pobjede i u 3. ligi

15.10.2012. Rukometna momčad Jaske pobijedila je jučer na domaćem terenu ekipu Rudara s 33:29, a rukometašice Jaske izgubile su od Sesveta s 36:25

Nedjeljno poslijepodne u sportskoj dvorani Srednje škole u Jastrebarskom bilo je rezervirano za rukomet.

Najprije je seniorska ekipa jaskanskih rukometašica u drugom kolu 3. HRL ugostila ekipu Sesveta. Mlade jaskanske rukometašice pod vodstvom trenera Damira Capana još uvijek se teško nose s puno jačim i iskusnijim ekipama treće lige.

Tako je bilo i ovoga puta kada su gošće iz Sesveta pobijedile rezultatom 36:25. Golove za našu ekipu postigle su  Antonija Rubes 7, Barbara Repar i Mateja Slugečić 6, te Andrea Zoroja, Ana Vučić, Maja Resman, Nera Varadi, Tena Ilić i Sara Jurjević po jedan. Slijedeće kolo naše rukometašice igraju u Zagrebu protiv RK Breza.

U 4. kolu 3.HRL rukometaši Jaske na domaćem terenu pobijedili su momčad Rudara rezultatom 33:29, poluvrijeme 15:17.
Bila je to teška i neizvjesna utakmica u kojoj su gosti vodili s dva gola razlike sve do 45 minute utakmice, kada domaći preuzimaju inicijativu. Serijom od 6 postignutih golova bez primljenog, domaći se odvajaju na  27:22. Treba pohvaliti veliki borbenost svih igrača, naročito u 2. poluvremenu, kada su podigli ritam koji gosti nisu mogli pratiti , ta na kraju i zasluženo pobijedili. Strijelci za našu momčad bili su, Zlatko Gvozdanović 16,  Nikola Razum 7, Marko Goršeta i  Krešimir Bruketa 4, te Igor Modrić i Sandro Capan po 1.

Rukometni klub Jaska zahvaljuje se na podršci Svetojanskim mažoretkinjama koje su nastupile u poluvremenu utakmice pred brojnom publikom.
Slijedeći vikend naši rukometaši gostuju u Zaprešiću.